Poruszający list ojca do córki
22.jpg

W życiu każdego dziecka przychodzą takie momenty, w których wsparcie i dobre słowo ojca są bardzo pomocne. Takie wsparcie jest ważne szczególnie w okresie dorastania, gdy młoda osoba jest jeszcze zagubiona w otaczającym ją świecie, w którym tak łatwo się pogubić. Pewien zatroskany ojciec małej dziewczynki, zawarł w liście przekaz, który będzie dla niej wsparciem nawet wtedy, gdy on nie będzie mógł być obok...

"Kochana Kruszynko,

Właśnie, razem z Twoją mamą, przeszukiwaliśmy Internet i w wyszukiwarce Google natrafiliśmy na listę najczęstszych wyszukiwań na świecie. W czołówce znalazło się zapytanie „jak go sobą zainteresować”.

Zaniepokoiło mnie to. Przejrzałem niezliczoną liczbę artykułów jak być sexy, kiedy podać mu kanapkę, a kiedy piwo i jak sprawić, by facet poczuł się mądry i ważny.

I wpadłem we wściekłość.

Maluszku, to nie jest, nigdy nie było i nigdy nie będzie Twoje zadanie. Rola kobiety nie polega na tym, aby zadowalać mężczyznę” – rozpoczyna swój list zaniepokojony ojciec małej dziewczynki.

Maluszku, Twoim jedynym zadaniem jest rozpoznanie własnych potrzeb. Powinnaś zrozumieć, że to Ty zasługujesz na uwagę innych. (Oni równocześnie zasługują na Twoją, ale to musi rozkładać się po równo).

Jeśli uwierzysz w swoją siłę i wartość, wtedy nie będziesz musiała walczyć o niczyją uwagę. Będziesz dla innych atrakcyjna w najpiękniejszy możliwy sposób. Zaimponujesz chłopakowi, który ma swoje potrzeby i marzenia, a równocześnie zechce spędzić resztę życia z Tobą i realizować je wspólnie.

Kochanie, chcę Ci opowiedzieć o chłopcu, którego nie będziesz musiała sobą ciągle interesować. On sam z siebie będzie Tobą zainteresowany, bez tych wszystkich sztuczek. Ponieważ będzie wiedział, że zasługujesz na jego uwagę” – czytamy w poruszającym liście.

„Nie interesuje mnie to, czy będzie kładł łokcie na stole w czasie jedzenia – tak długo, jak będzie wpatrywał się w Ciebie i wywoływał tym uśmiech na Twojej twarzy. Nie interesuje mnie to, czy będzie chciał ze mną grać w golfa – tak długo jak będzie potrafił bawić się z dziećmi, które mu dasz. Nie ma znaczenia, jakie będzie miał poglądy polityczne – pod warunkiem, że każdego dnia będzie dokonywał najważniejszego wyboru – jak Cię uszczęśliwić.

Na koniec powiem tak – jeśli spotkasz takiego mężczyznę i nie będziemy mieli ze sobą wiele wspólnego, to nic. Będzie nas łączyło coś najważniejszego: Ty.

Na zawsze zainteresowany Tobą facet,

Tatuś”.

źródło: internet

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, przekazać mu wszystkie cenne wartości, które umożliwią późniejszy wybór własnej, odpowiedniej drogi życiowej.  Co przyniesie jutro? Tego nie wie nikt, dlatego  napisz list do swojego dziecka ze świadomością, że odczyta go za kilkanaście lat.
W Kapsule Czasu Dziecka znajdziesz komplet 6-ściu listów do przyszłości, które będą cudowną pamiątką na całe życie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl