Pierwsze urodziny – 5 atrakcji na urozmaicenie przyjęcia w domu
8.jpg

Jak szybko płynie czas? Rodzice małych dzieci mogą coś powiedzieć na ten temat. Przecież tak niedawno po raz pierwszy przekraczaliśmy próg naszego domu w powiększonym składzie. Maleństwo było takie bezbronne, a już kończy roczek. Kiedy to zleciało?

 

Taka okazja jest doskonałym sposobem na zorganizowanie przyjęcia dla małego solenizanta w gronie  najbliższych. Dobrze zaplanowana uroczystość dostarczy gościom mnóstwa pozytywnych emocji i wzmocni relacje.

Zachęcam Cię do wyjścia poza standardowy schemat przy organizowaniu takiego przyjęcia. Warto zadbać o dodatkowe atrakcje angażując do zabawy zaproszonych gości.

1 - Wspólne oglądanie wybranych zdjęć i filmów przedstawiających najlepsze momenty od chwili narodzin małego solenizanta.

Jak wiadomo każdy lubi oglądać fotografie szczególnie, gdy się na nich znajduje. Dlatego nie zapomnijmy wybrać tych, które przedstawiają maluszka w obecności poszczególnych gości.

2 – Tradycyjna wróżba na roczek

Często praktykowany zwyczaj, polegający na położeniu w zasięgu ręki dziecka przedmiotów -symboli takich jak klucze, książka, różaniec, banknot i tym podobne - ich dobranie jest dowolne. Pierwszy przedmiot, który dziecko weźmie do ręki sugeruje, czym będzie się zajmowało w przyszłości.

3 –  Nagranie filmu, w którym każdy z gości złoży życzenia małemu roczniakowi.

Takie nagranie, możemy umieścić  np. na pendrive i zachować jako super pamiątkę z tego dnia.

4 – Sesja fotograficzna z zabawnymi rekwizytami.

Wujek trzymający w ustach smoczek? Chłopiec w kapeluszu dziadka? Zasugeruj wszystkim wymianę elementów garderoby i akcesoriów, weź do ręki aparat i do dzieła. Może wyjść z tego całkiem zabawna pamiątka.

5 – Wypełnienie przez najbliższych listów do przyszłości.

Najbliżsi przelewają uczucia na papier. Listy, które są dołączone do Kapsuły Czasu, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić to zadanie osobom, które nie potrafią przywołać twórczej weny na zawołanie. Zawarte w listach początki zdań sugerują możliwy dalszy ciąg, tworząc tym samym spójną całość. Wypełnione listy chowamy do Kapsuły Czasu i przechowujemy ją w bezpiecznym miejscu, aż mały solenizant dorośnie.

 

Oczywiście nie może zabraknąć jednej świeczki na torcie. Maluszek nie zapamięta swoich pierwszych urodzin, ale przy odrobinie zaangażowania ze strony rodziców pozostanie mu kilka wspaniałych pamiątek z tego wyjątkowego dnia.

 

Miłej zabawy!

Ela

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl