Jak zrobić Kapsułę Czasu dla dziecka?
28.jpg

Dwa najważniejsze momenty w życiu dziecka to dzień, w którym się urodziło, i jego 18. urodziny, kiedy to oficjalnie staje się dorosłe. Skompletowanie Kapsuły Czasu to idealny sposób na stworzenie swego rodzaju mentalnego połączenia pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami.

Dzięki kolekcji pamiątek, które dzieci mogą otworzyć w dniu swoich 18. urodzin, są w stanie wybrać się w podróż pamięcią do epoki, w której przyszli na świat i powrócić do swoich pierwszych dziecięcych przygód.

Jak zrobić kapsułę czasu dla dziecka?

To bardzo proste, obiecuję! Kapsuła Czasu jest wyposażona w schludny zestaw, który pomoże Ci stworzyć spersonalizowany pakiet, przy pomocy którego, dziecko będzie miało wgląd w tę część swojego życia, której nie było w stanie zapamiętać. Być może masz już kilka świetnych pomysłów, ale aby pomóc Ci zacząć, wymienię niektóre rzeczy, które możesz chcieć umieścić w Kapsule Czasu Dziecka:

- Czasopisma / gazety z dnia / miesiąca / roku urodzenia dziecka.

- Zdjęcia USG

- Odcisk stopy dziecka

- Zawiadomienie o narodzinach dziecka

- Rysunki od rodzeństwa dla jeszcze nienarodzonego członka rodziny

- Top 10 utworów muzycznych w dniu urodzenia

- Bestsellerowa książka z tego roku

- Dzieło przyszłego artysty (o którym wiesz, że to może być kolejny Picasso, w przyszłości może okazać się lukratywną pamiątką!)

- Najsłodsze / najbardziej wyjątkowe życzenia, które rodzice otrzymali po urodzeniu dziecka

- Pieniądze wydrukowane w tym roku

- Bilet autobusowy / kolejowy

- Zdjęcie domu (wnętrze!), w którym mieszkają rodzice, kiedy rodzi się dziecko

Wskazówka 1: Jeszcze nie zamykaj.

Jeśli nie jesteś rodzicem (masz zamiar wręczyć Kapsułę Czasu w prezencie), możesz pomyśleć o pozostawieniu otwartej Kapsuły, aby rodzice mogli ją spersonalizować. Nawet jeśli jesteś rodzicem dziecka, możesz zostawić Kapsułę Czasu otwartą w okresie jego dzieciństwa. Zabawne cytaty pierwszych powiedzonek maluszka, kosmyki włosów, urocze rysunki, pierwsze zawiązane sznurówki do butów, pierwsze listy miłosne itp. Zostawmy więc tę Kapsułę Czasu na jakiś czas otwartą.

Wskazówka 2: Baby shower / 1 urodziny

Tworzenie Kapsuły Czasu to idealne zajęcie na przyjęcie baby shower lub pierwsze urodziny i wyjątkowy prezent, który można otworzyć po latach. To pamiątka na całe życie z cennymi wspomnieniami.

Wskazówka 3: Jakie zdjęcia

Ok, wiemy, że w tej chwili dziecko jest słodkie, małe i urocze, ale kiedy otworzy Kapsułę Czasu, on lub ona będzie wyrośniętym, nastolatkiem, na którym własne zdjęcia z dzieciństwa mogą nie robić już większego wrażenia, więc spróbuj dołączyć zdjęcia, których jeszcze nie widział; mama tańczy na stole w barze, tata ze swoimi pierwszymi aparatami ortodontycznymi, moment, w którym mama wjechała samochodem dziadka w płot itd. A Ty wiesz jakie zdjęcie chciałabyś pokazać dziecku w jego 18 urodziny?

Wskazówka 4: Horoskop

Niektórzy twierdzą, że horoskopy się sprawdzają. Inni nie wierzą w to, co jest w nich zapisane. Chcesz sprawdzić jak jest naprawdę? Umieść wydrukowany horoskop swojego maluszka w Kapsule Czasu. Po 18 latach sprawdzisz czy cechy charakteru zgadzają się z tym, co jest zapisane na kartce.

Wskazówka 5: Ceny…

Nastolatki są niemałą inwestycją, a rodzice zawsze mówią: „Kiedy byłem młody, rzeczy były o wiele tańsze”. Teraz możesz to udowodnić! Dołącz niektóre pokwitowania artykułów codziennego użytku, takich jak artykuły spożywcze, chleb, ser, mleko itp. Możesz również dołączyć takie rzeczy jak paragon benzyny (lub po prostu lokalna cena benzyny), cena filiżanki kawy, piwa. Spróbuj pomyśleć o tym, na co wydawałaś większość swoich pieniędzy, gdy miałaś 18 lat.

Wskazówka 6: Imię dziecka

Możesz także dołączyć historię imienia i nazwiska dziecka. Skąd pochodzi jego nazwisko. Dlaczego nosi takie imię? Może jest nadane na część jakiejś osoby lub wydarzenia?

Twoja Kapsuła Czasu zawiera:

- niezniszczalną Kapsułę Czasu, która zachowa wszystkie szczęśliwe chwile przy życiu i dobrym stanie przez wiele lat

- książeczkę "Mój pierwszy roczek", w którym będziesz mogła umieścić wszystkie najważniejsze informacje o swoim maluszku i nie tylko

- 6 kopert na specjalne „listy do przyszłości”. Taki list mama, tata, dziadkowie, rodzice chrzestni i przyjaciele mogą napisać dziecku i zachować na pamiątkę w ładnej kopercie

-2 małe kopertki na pierwszy ząbek i pukiel włosów

- dużą rozkładaną mapę "drzewo genealogiczne" z naklejkami

Inspiracja do tego, jakie dodatkowe informacje możesz umieścić w Kapsule Czasu:

- szczegóły porodu dziecka, kiedy miało przyjść na świat, może urodziło wcześniej, a może po terminie? Czy miało włosy? Do kogo było podobne?

- jak opisałbyś moją mamę (jej cechy)?/pytanie do taty

- jak opisałabyś mojego tatę (jego cechy)?/pytanie do mamy

Podzielcie się koniecznie swoimi pomysłami, może umieściłybyście coś jeszcze w Kapsule Czasu Dziecka?❤

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl