Jak nadać wartość kartce papieru?
16.jpg

Większość z nas posiada w domu kalendarz. Jeśli nie, a spodziewacie się dziecka, koniecznie się w niego zaopatrzcie. Oczywiście nie mowa tu o kalendarzu elektronicznym, który jest obowiązkowym narzędziem telefonu komórkowego:) Skupmy się na kalendarzu papierowym: ściennym bądź biurkowym, którym nie poświęcacie zbyt dużo uwagi w życiu codziennym, wyrywając od niechcenia kartę- uaktualniając tym samym dany dzień tygodnia.

Koszt takiego kalendarza jest niewielki, rzędu kilku do kilkunastu złotych w zależności od tego, na jakie się zdecydujecie. Czemu ma on posłużyć? Otóż już Wam zdradzam:) Może być sposobem na uwiecznienie jednego z ważniejszych dni w życiu każdego rodzica- narodzin dziecka.

Kartka z kalendarza ma ogromną wartość. Schowana do Kapsuły Czasu, po wielu latach przypomni Wam ten cudowny dzień, w którym po raz pierwszy przywitaliście swoje maleństwo na świecie.

Do stworzenia pamiątki dla mojej córeczki, wykorzystałam prosty kalendarz z wyrywanymi kartkami, taki archaiczny egzemplarz z mojego domu rodzinnego. Taka kartka ma swój urok!

Jeśli mój typ kartki nie przypadł Wam do gustu, możecie skorzystać z nowatorskiej kartki, ukazującej ten wyjątkowy dzień narodzin na tle całego miesiąca. Tutaj jest większe pole do popisu, to jak ją wykorzystacie zależy od Waszej inwencji twórczej. Możecie wyszczególnić planowaną datę porodu, którą wskazał lekarz. Następnie oznaczyć w kalendarzu właściwy dzień narodzin dzidziusia i dopisać dodatkowo szczęśliwą godzinę. Za kilkanaście lat będziecie mogli pokazać dorosłemu już dziecku, jaki figiel Wam spsocił, pojawiając się przed lub po wyznaczonej dacie.

Czujecie niedosyt? Możecie także zrobić samodzielnie profesjonalne zdjęcie noworodka w zaciszu domowym. Wystarczy, że położycie kartkę z kalendarza z dnia narodzin obok noworodka i pstryk… niesamowita pamiątka gotowa. Takie zdjęcie wywołajcie i wrzućcie koniecznie do Kapsuły Czasu, aby móc kiedyś ponownie powrócić do tego pięknego momentu.

Ostatnio w internecie można zaobserwować liczne aukcje wyrwanych kartek z kalendarza. Jedna kosztuje nawet ok. 10 zł, doliczyć trzeba jeszcze koszt wysyłki takiej kartki.

Mamusie, chcecie upamiętnić dzień narodzin swojego dzidziusia? Zachowajcie kartkę z kalendarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl